cerulein قوانین مالیات اقتصاد اقتصادی رونق اقتصادی

cerulein: قوانین مالیات اقتصاد اقتصادی رونق اقتصادی رکود اقتصادی طرح های اقتصادی اقتصادی

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات با دخالت‌های دولتی در امور فوتبال ، اساسنامه فیفا&quot، برخورد قاطع &quot

اساسنامه فدراسیون جهانی فوتبال در موارد متعددی به برخورد با ورود نهادهای دولتی و فشارهای سیاسی اشاره دارد و فدراسیون‌های عضو متعهد به مستقل بودن و جلوگیری از هر

با دخالت‌های دولتی در امور فوتبال ، اساسنامه فیفا&quot، برخورد قاطع &quot

برخورد قاطع "اساسنامه فیفا" با دخالت های دولتی در امور فوتبال

عبارات مهم : ایران

اساسنامه فدراسیون جهانی فوتبال در موارد متعددی به برخورد با ورود نهادهای دولتی و فشارهای سیاسی اشاره دارد و فدراسیون های عضو متعهد به مستقل بودن و جلوگیری از هر نوع دخالت سیاسی دارند. با توجه به این موارد، به نظر می رسد که با اعلام رسمی محرومیت مسعود شجاعی و احسان حاج صفی، دوباره سایه تعلیق بر سر فوتبال کشور عزیزمان ایران افتاده هست.

به گزارش ایسنا، مسعود شجاعی و احسان حاج صفی دو بازیکن ملی پوش تیم پانیونیوس بعد از هم گروهی تیم ارزش با مکابی رژیم صهیونیستی، در بازی رفت در تلاویو، حاضر نشدند ولی جهت بازی برگشت، کلوب این دو بازیکن را وادار به حضور در زمین کرد. بعد از این اتفاق، گمانه زنی های مختلفی راجع به آینده این دو بازیکن صورت گرفت که در نهایت، آخرهای هفته گذشته محمدرضا داورزنی، معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد که “شجاعی و حاج صفی خط قرمز نظام را زیر پا گذاشتند و دیگر جایی در تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران ندارند.”

با دخالت‌های دولتی در امور فوتبال ، اساسنامه فیفا&quot، برخورد قاطع &quot

بعد از این اظهانظر، رسانه های متفاوت دنیا از جمله AS، نیویورک تایمز، رویترز و … از احتمال تعلیق فوتبال کشور عزیزمان ایران به علت دخالت دولت در این رشته خبر دادند؛ اتفاقی که حدود ۱۰ سال قبل و با برکناری محمد دادگان از ریاست فدراسیون فوتبال رخ داد و فیفا هم به سرعت کشور عزیزمان ایران را از حضور در تمام مسابقه های بین المللی محروم کرد.

یکی از سخنگوهای فیفا در رابطه با همین عنوان با خبرگزاری رویترز به صحبت پرداخت و راجع به بیانات مسئولان وزارت ورزش و جوانان کشور عزیزمان ایران راجع به مسعود شجاعی و احسان حاج صفی، گفت : “ما عنوان را به دقت بررسی می کنیم و از فدراسیون فوتبال کشور عزیزمان ایران خواسته ایم که راجع به این عنوان به ما توضیح دهد. در حال حاضر هیچ اظهارنظری نمی خواهیم انجام دهیم و منتظر پاسخ فدراسیون فوتبال کشور عزیزمان ایران خواهیم ماند.”

اساسنامه فدراسیون جهانی فوتبال در موارد متعددی به برخورد با ورود نهادهای دولتی و فشارهای سیاسی اشاره دارد و فدراسیون‌های عضو متعهد به مستقل بودن و جلوگیری از هر

اساسنامه فیفا در موارد مختلفی فدراسیون ها را ملزم به تبعیت از قوانین کرده که بااهمیت ترین آنها عدم دخالت ارکان سیاسی کشورها در پرسشها فوتبالی است و در یکی از بندها عنوان کرده که این اتفاق برابر با تعلیق از مسابقه های بین المللی است.

در ادامه نگاهی به اساسنامه نامه فدراسیون جهانی فوتبال می اندازیم تا جدیت فیفا در برخورد با چنین مواردی مشخص شود.

** در بند هشتم تاکید شده است که نهادها و مقامات رسمی باید مقررات فیفا را در فعالیت های خود رعایت کنند و اقدمات آنها تحت تاثیر شخص سومی نباشد که اشاره به عدم ورود افراد دولتی و فشارهای سیاسی هم دارد.

با دخالت‌های دولتی در امور فوتبال ، اساسنامه فیفا&quot، برخورد قاطع &quot

۸: واکنش‌ها نهادها، مقامات رسمی و دیگران

۱. تمام نهادها و مقامات رسمی باید اساسنامه، مقررات، تصمیمات و مجموعه مقررات اخلاقی فیفا را در فعالیت های خود رعایت کنند.

اساسنامه فدراسیون جهانی فوتبال در موارد متعددی به برخورد با ورود نهادهای دولتی و فشارهای سیاسی اشاره دارد و فدراسیون‌های عضو متعهد به مستقل بودن و جلوگیری از هر

ز. ادارۀ امور خود به طور مستقل و حصول اطمینان از این که فعالیت آنها تحت تاثیر هیچ شخص ثالثی نیست. ( با رعایت مادۀ ۱۹ از این اساسنامه)

۳. تخلف از پاراگراف ۱ بند (ز) نیز ممکن است منجر به اعمال مجازات ها شود؛ حتی اگر نفوذ طرف سوم ناشی از قصور عضو مربوطه نباشد. هر فدراسیون عضو نسبت به تمام رفتارهای نهادهای وابسته به خود که ناشی از قصور کلی یا سوءرفتار عامدانه اعضای خود بوده در قبال فیفا مسئول است.

با دخالت‌های دولتی در امور فوتبال ، اساسنامه فیفا&quot، برخورد قاطع &quot

** اساسنامه فیفا همچنین تاکید دارد که در اساسنامه کشورهای عضو، بی طرفی در امور سیاسی و مذهبی و مستقل بودن از هر نوع دخالت سیاسی رعایت شود.

۱۵: اساسنامۀ فدراسیون های عضو

اساسنامه فدراسیون ها باید اصول مدیریتی مناسب را رعایت کرده و به طور خاص، حداقل، باید دربردارنده مقررات مربوط به پرسشها زیر باشد:

الف. بی طرفی در امور سیاسی و مذهبی؛

ب. منع کلیه اشکال تبعیض؛

ج. مستقل بودن و جلوگیری از هر نوع دخالت سیاسی؛

۱۹: استقلال اعضا و نهادهای آنها

۱. هر یک از اعضا باید در اداره امور خود مستقل بوده و تحت تأثیر غیر مهم هیچ نهاد یا شخص سومی قرار نگیرد.

** در بخش تعلیق نیز فیفا اعلام می کند که اگر فدراسیونی از عهده تعهدات خود بر نیاید، شورا بدون نظر کنگره، فورا تعلیق می کند.

۱۶: تعلیق

۱. کنگره ممکن است یک فدراسیون عضو را تنها براساس درخواست شورا تعلیق کند. با این وجود، شورا، بدون رأی کنگره ممکن است یک فدراسیون را در صورت تخطی جدی و مکرر از تعهدات ناشی از عضویتش با اثر فوری تعلیق کند. حکم تعلیق مصوب کنگره، تا کنگره بعدی پابرجا می ماند مگر این که شورا چنین تعلیقی را قبل از آن را در این فاصله لغو کند.

۶۰: اجرای تصمیمات

۱. کنفدراسیون ها، فدراسیون های عضو و لیگ ها باید تصمیمات اتخاذ شده است از سوی ارکان مربوط فیفا که بر طبق این اساسنامه قطعی بوده و تابع فرجام نیست را به طور کامل رعایت کنند.

به گزارش ایسنا، با توجه به قوانین متعددی که فیفا در برخورد با ورود نهادهای دولتی و فشار سیاسی دارد، فدراسیون فوتبال کشور عزیزمان ایران جهت جلوگیری از تعلیق – که تبعات آن متوجه تمام فوتبال کشور عزیزمان ایران از جمله تیم ملی که به جام جهانی رفته و پرسپولیس که به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا افزایش کرده، می شود – پاسخ مناسبی را به سوالات ناظران فیفا بدهد تا سایه تعلیق از سر فوتبال کشور عزیزمان ایران کنار برود.

واژه های کلیدی: ایران | سیاسی | فوتبال | فوتبالی | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog