cerulein قوانین مالیات اقتصاد اقتصادی رونق اقتصادی

cerulein: قوانین مالیات اقتصاد اقتصادی رونق اقتصادی رکود اقتصادی طرح های اقتصادی اقتصادی

گت بلاگز اقتصادی نگاه واقعی طرح های نوین بازآفرینی شهری به مولفه های زندگی

مدیرعامل شرکت عمران و شهری کشور عزیزمان ایران گفت:طرح های نوین بازآفرینی شهری ضمن برخورداری از یک نگاه شهری و سرزمینی به مولفه های واقعی زندگی ساکنان این من

نگاه واقعی طرح های نوین بازآفرینی شهری به مولفه های زندگی

سعید ایزدی در گفتگو با خبرنگار مسکن گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، با اشاره به اینکه تبیین نقش و سهم کنشگران به عنوان یک نهاد محوری می تواند محور برنامه های عملیاتی بخش شخصی باشد، گفت: نقش شرکت های مردم نهاد (سمن ها)، هیات های امناء، تسهیل گران و شورایاری ها و شورای معتمدان محلی (راه اندازی دفاتر تسهیلگری در 15 شهر) تقویت شده است است .
وی در ادامه افزود: زمینه حضور بخش شخصی با تبیین ساختار نهاد توسعه گر در محلات نشانه به عنوان هماهنگ کننده کلیه مجریان، مدیریت ریسک سرمایه گذاری و گارانتی کیفیت و خدمات حرفه ای در محدوده های نشانه فراهم شده است هست.

عبارات مهم : شیراز

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: ابزارهای مالی و قانونی به عنوان پشتیبان برنامه های بازآفرینی شهری ( ابزار سازی) و نیز به منظور تدوین روش های متفاوت تامین منابع اجرای طرح های بازآفرینی با تشکیل صندوق بازآفرینی شهری، فر اهم شده است هست.
مدیر عامل شرکت عمران و بهسازی شهری کشور عزیزمان ایران با اشاره به اینکه طرح باز آفرینی در بافت های تاریخی و میانی در 244 شهر و در سکونتگاه های غیر رسمی در 91 شهر تهیه شده، افزود: همچنین طرح های خاص در چهار شهر مشهد، قم، شیراز و چابهار و دو مرکز تاریخی شیراز و دزفول بعنوان پایلوت برنامه های خاص حفاظت، تدوین برنامه جامع مدیریت اقدام یکسان دستگاه ها در شهرهای استان سیستان و بلوچستان و همچنین شهر بندر عباس در استان هرمزگان تهیه شده است هست.

ایزدی با اشاره به اینکه با آسیب شناسی بعمل آمده که حاکی از ناکارآمدی طرح های تهیه شده است به شیوه های مرسوم هست، نظام طرح ریزی در این فرایند دچار تحولی عظیم گردیده، افزود: طرح های پروژه محور ، کمی ، کالبد مبنا ، غیر منعطف و بی توجه به خواست و نیاز مردم کنار گذاشته شده است و علاوه بر محتوای تازه در یک نظام طرح ریزی نوین ، فرایند محور، تدوین و به اجرا گذاشته شده است اند .
وی اظهار داشت: در این شیوه نامه تازه علاوه بر بازشناسی محدوده های ناکارآمد بر اساس دستورالعمل جامع تازه ، آشنایی واقعی پرسشها و پرسشها این مناطق (تقاضا محور) ، تعیین نقش و سهم این مناطق در سیاستهای توسعه شهر، تعیین اولویت ها ، ظرفیت سنجی ، توان سنجی و تبیین سیاستهای مواجهه با هرگونه از مناطق یادشده در مقیاسی شهر نگر به ارائه برنامه هائی عملیاتی متناسب با هر گونه در یک نظام برنامه ریزی پائین به اوج در مقیاس محله می پردازد .
معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: طرح های نوین بازآفرینی شهری در این چارچوب ضمن برخورداری از یک نگاه شهری و سرزمینی به مولفه های واقعی زندگی ساکنان این مناطق در مقیاس و فرایندی حقیقی می پردازند.
ایزدی افزود: . تهیه طرح تجدید نظر در برنامه نوسازی بافت اطراف حرم مطهر رضوی ، طرح و برنامه حفاظت و باززنده سازی بافت تاریخی شیراز، طرح جامع بازآفرینی شهر رشت ، برنامه جامع اقدام یکسان در شهر بندر عباس و پنج شهر دارای اولویت استان سیستان و بلوچستان ( چابهار، کنارک ، ایرانشهر، زابل و زاهدان ) از کارها خاص با رویکرد نوین است که در این دوره به انجام رسیده است.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: شیراز | تاریخی | برنامه | برنامه ریزی | باز آفرینی شهری | بافت فرسوده | توسعه گر | سرزمین

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog