cerulein قوانین مالیات اقتصاد اقتصادی رونق اقتصادی

cerulein: قوانین مالیات اقتصاد اقتصادی رونق اقتصادی رکود اقتصادی طرح های اقتصادی اقتصادی

گت بلاگز علمی پزشکی این میوه‌‌‌ها مثل یک قرص خواب طبیعی عمل می‌کنند

اگر به خاطر استرس و فشار کاری، دغدغه‌های روزانه، خستگی و افسردگی با مسئله کم‌خوابی یا بی‌خوابی مواجه شده‌اید، حتما کیوی بخورید.

این میوه‌‌‌ها مثل یک قرص خواب طبیعی عمل می‌کنند

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیکگروه علمی پزشکی کلوب خبرنگاران؛ بر اساس تحقیقات، خوردن میوه کیوی می تواند باعث برطرف مسئله بی خوابی و بدخوابی در افراد شود.
مصرف تنها دو عدد میوه کیوی یک ساعت قبل از شام باعث ترشح مقدار کافی از هورمون سروتونین در خون شده است که هورمونی مهم جهت داشتن خواب عمیق و آرام است.

عبارات مهم : پزشکی

این یافته ها حاصل تحقیقات پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی تایپه تایوان بر روی گروهی از داوطلبان است که از مسئله بی خوابی زحمت می برند.
کیوی همچنین دارای سطح بالایی از انواع ویتامین ها و آنتی اکسیدان های مهم جهت بدن است.
از جمله دیگر میوه هایی که مصرف آن ها در شب به داشتن خواب راحت کمک می کند، می توان به سیب، لیموترش، موز و انگور اشاره کرد.
هرچند کارشناسان توصیه می کنند مصرف این میوه ها باید قبل از شام صورت گیرد تا فرد دچار سوء هاضمه نشود و نیز به هضم بهتر شام کمک کند.
بهترین وقت جهت خوردن میوه در شب سه ساعت قبل از خواب است تا کالری میوه به وسیله بدن سوزانده شود و فرد دچار اضافه وزن، چاقی و اوج رفتن قند خون نشود.
بر اساس تحقیقات، مصرف کیوی باعث بروز پرسشها گوارشی و آسیب به جداره معده نمی شود، ولی خوردن مقادیر بیش از حد کیوی می تواند به علت اوج رفتن سطح اسید معده به این عضو بدن آسیب برساند.
برای اثر بخشی زیاد این میوه های خواب آور می توانید آن ها را مخلوط کرده و به صورت سالاد میوه با ماست کم چرب قبل از خواب مصرف کنید.
ماست میوه ای را باید بلافاصله بعد از تهیه مصرف کنید و در صورت میل به جهت مصارف بعدی در یخچال نگهداری کنید.
منبع: Dailymail
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: پزشکی | بدخوابی | تحقیقات | بی خوابی | خوردن میوه | کیوی | میوه | خواب

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog