cerulein قوانین مالیات اقتصاد اقتصادی رونق اقتصادی

cerulein: قوانین مالیات اقتصاد اقتصادی رونق اقتصادی رکود اقتصادی طرح های اقتصادی اقتصادی

گت بلاگز وب‌گردی وقتی یک نرم‌افزار سرگرم‌کننده ترساندن می‌شود

اخیراً نرم‌افزار «فیس‌اَپ FaceApp» مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان گوشی‌های هوشمند و شبکه‌های اجتماعی در سراسر دنیا قرار گرفته که کارایی آن بیش از هرچیزی

وقتی یک نرم‌افزار سرگرم‌کننده ترساندن می‌شود

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، اخیراً نرم افزار «فیس اَپ FaceApp» مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان گوشی های هوشمند و اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … در سراسر دنیا قرار گرفته که کارایی آن بیش از هرچیزی مایه سرگرمی و نشاط لحظه ای هست.

عبارات مهم : افزار
کاربران بعد از راه اندازی این نرم افزار بر روی گوشی خود به آسانی می توانند عوض کردن صورت خود را به حالت‎های متفاوت مشاهد کنند؛ «فیس اپ» این امکان را در اختیار بازدیدکنندگان خود قرار داده که تنها با قراردادن تصویری از خود در این نرم افزار تصویر خود را جوان تر، پیرتر وحتی خندان کنند و آن را بر روی پروفایل حساب های کاربری اجتماعی خود راه اندازی کنند؛ از دیگر قابلیت‎های این نرم افزار که زیاد مورد توجه و سرگرمی بازدیدکنندگان قرار گرفته امکان عوض کردن صورت مردانه به صورت خانمانه و برعکس هست.

کاربران نیز هم گام با موج جهانی اخیر استفاده از این نرم افزار که حتی بسیاری از اشخاص مشهور جهانی در عرصه های متفاوت نیز از آن استفاده کردند، در هفته های اخیر توجه زیادی به این نرم افزار نشان داده و بدون پرداخت هیچ هزینه ای جراحی قشنگی صورت خود را با کمک این نرم افزار ویرایش (جراحی) کرده تا جوان تر، پیرتر، زن، و مرد شوند و نتیجه را در معرض دید همگان قرار داده تا هم خود شاد شوند و هم مایه خوش حالی اطرافیانشان باشند!

ایده تولید برنامه هایی که صورت را عوض کردن می هند تازه نیست ولی نزدیک بودن نمونه های فیس اپ به واقعیت و طبیعی بودن اشخاص عوض کردن یافته مهمترین شاخصه های این نرم افزار است؛این برنامه تحت نظر گروهی از برنامه نویسان روسی در سن پترزبورگ تولید شده است است که کارکرد آن بر اساس الگوریتم های یادگیرنده هوش مصنوعی بر مبنای شبکه های عصبی هست.

یاروسلاو گونچاروف (YAROSLAV GONCHAROV) مدیر تیم برنامه نویسان این برنامه می گوید: ما از فناوری جدیدی بر مبنای شبکه های عصبی استفاده کردیم که می تواند تغییراتی واقعی و طبیعی در صورت افراد ایجاد نماید.

وی می افزاید: تفاوت مهم ما با دیگر برنامه ها واقعی بودن تصویرهای عوض کردن یافته هست، برنامه های دیگر با فیلترگذاری روی تصویرهای صرفا در پی ایجاد تغییرات خنده آمیز روی صورت هستند ولی فیس اپ با اسکن اجزای متفاوت صورت می تواند حالت آنها را در اوضاع های متفاوت شبیه سازی کند.

نرم افزار FaceApp و نژادپرستی
اما این نرم افزار در کنار شهرتی که کسب کرده، انتقاداتی نیز به همراه داشته هست، به طوری که بسیاری کارشناسان حوزه فناوری، ابراز کرده اند این اپلیکیشن می تواند تهدیدی جهت نفوذ به حریم شخصی افراد باشد.

وب سایت شبکه خبری «ای بی سی» ضمن اشاره به اینکه روزانه 700 هزار نفر در سراسرجهان این برنامه را دانلود می کنند به نقل از کارشناسان امنیتی خود می نویسد که نرم افزار «فیس اپ» مانند دیگر نرم افزارهای مشابه نه تنها آموزه های نژادپرستی و فاشیستی را تقویت می کند بلکه مشخص نیست این نرم افزار با اطلاعات دریافتی از کاربر چه کار خواهد کرد.

این نرم افزار به صورت پیش فرض رنگ‎های روشن را جهت عوض کردن پوست صورت بازدیدکنندگان استفاده می کند که این امر موجب تقویت معیارهای قشنگی و جذابیتی شود که سفیدپوستان را معیار قشنگی قرار می دهد که نتیجه آن گسترش آموزه های نژادپرستانه و فاشیستی در دنیا هست.

«واشنگتن پست» نیز در گزارشی به علل همه گیرشدن ناگهانی نرم افزار «فیس اَپ» در بین شهروندان آمریکایی و دنیا می پردازد و جبنه سرگرمی این نرم افزار را عامل مهم می داند.

این گزارش با استناد به کارشناسان می نویسد: نباید تنها به جنبه های سرگرم کننده این نرم افزار توجه داشت؛ در واقع با راه اندازی این نرم افزارو تنها در ازای لحظاتی خوشی ما می پذیریم تمام اطلاعات شخصی خود را در اختیار شخص دیگری قرار دهیم؛ هنگام استفاده از «فیس اَپ»، این نرم افزار به سرعت به نشانه «ارتقاء خدمات» و همچنین بمباران آگهی های تبلیغاتی در آینده حجم زیادی از اطلاعات مربوط به شما را از گوشی ردیابی و جمع آوری می کند.

منبع:میزان
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: افزار | اندازی | برنامه | سرگرمی | استفاده | نرم افزار | افزارهای | فیس اپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog